Nieuws

Amstelveen herdenkt en viert: 80 jaar vrijheid
Rubrieken: Nieuws, Maatschappij
Gepubliceerd:
Laatste update:
Bron: Amstelveen Oranje/H
Op 4 en 5 mei staan we stil. Bij wat was, bij wat is – en bij de vrijheid die we samen koesteren.
4 mei – Herdenken we samen
Op zaterdag 4 mei herdenken we in Amstelveen de oorlogsslachtoffers. Tijdens de plechtigheid bij het monument aan de Amsterdamseweg klinken muziek en woorden van bezinning. Om 20.00 uur houden we samen twee minuten stilte. Een moment van rust, van herinnering. Herdenk mee.
5 mei – Vieren we de vrijheid
Op zondag 5 mei bruist het Oude Dorp tijdens het Bevrijdingsfestival. Vanaf 14.00 uur geniet je van optredens van onder andere de jeugdband Amstelveen, stadspianiste Li Xie, The Diamond Baritones, Swing the Mood en Almost Famous. Neem deel aan workshops zoals Schorten voor de vrede, doe mee aan Taarten voor de vrijheid, en dans ’s avonds onder het ontstoken bevrijdingsvuur op de beats van DJ Appelmoes. Vier mee.

2025 – 80 jaar vrijheid
In 2025 viert Amstelveen 80 jaar vrijheid met een rijk en divers programma. Er zijn vrijheidsmaaltijden in de wijken en een historische stadswandeling in Randwijk en Elsrijk.
Bezoek de tentoonstellingen en lezingen in de Bibliotheek en in het Cobra Museum.
3 mei is het 'Freedom Stage' voor studenten op Uilenstede en op 5 mei een vrijheidslunch met jazz muziek op het Stadsplein georganiseerd door de Schouwburg.
Zie de kalender ’80 jaar vrijheid’ met alle activiteiten.
Bekijk de agenda
Doe je mee?
Samen herdenken, vieren en stilstaan bij de waarde van vrijheid – dat doen we niet alleen.
Stichting Amstelveen Oranje zoekt enthousiaste vrijwilligers voor diverse evenementen. Wil jij bijdragen aan een betekenisvolle 4 en 5 mei in Amstelveen?

Amstelveen. 80 jaar vrijheid. Herdenken, vieren, verbinden.
Foto's Amstelveen Oranje